Dovolená v ČR u vody

Dovolená v České republice u vody

 

Chystáte se letos na dovolenou v ČR a preferujete ubytování u vody? Ať je to přehrada, rybník nebo nádrž, připravili jsme pro vás 15 tipů, kam vyrazit na dovolenou v České republice u vody. Od známých středisek po menší a klidnější lokality. Ideálně samozřejmě v létě, ale třeba i na podzim či pro pohodové ubytování a užívání si mimo hlavní sezónu. 

 

15 tipů na ubytování v ČR u vody

Od kempů po hotely s bazény a wellness centry. 

 

 

Kemp Telč - U Roštěnky

Jižní Čechy jsou dlouhodobě jedním z hlavních cílů pro tuzemskou dovolenou, ať plánujete ubytování v chatách nebo pod stanem, jednou ze skvělých lokalit je kemp u Roštěnky. Dovolenou vody zde pořídíte za skvělou cenu.

 

Termal Mušov Jižní Morava - kvalitní ubytování

Je jedním z nejoblíbenějších s skvělých míst pro ubytování, kousek od největších lákadel Jižní Moravy, aqualandu a Novomlýnských nádrží. Hotel je velmi vkusně vybavený, nechybí bazén a wellness. Pokud chcete zažít příjemnou  komfortní dovolenou na Jižní Moravě, zvolte Termal Mušov. 

 

Promenáda Lipno

U vodní nádrže Lipno se nacházejí tyto vkusné apartmány s terasou a veškerým vybavením pro strávení dovolené. Pokud zvažujete dovolenou na Lipně v klidné části, kousek od cyklostezky a s příjemnou procházkou do centra, toto ubytování je ideální. 

 český krumlov

Český Krumlov

Hotel Na Pláži Lipno

Hotel leží, jak název napovídá, přímo u pláže vodní plochy Lipno. Nechybí pestrá strava a snídaně. Z každého pokoje máte výhled na přehradu. Místo je ideální pro koupání s malými dětmi. Pokud chcete více tipů k dovolené na Lipně, čtěte článek Dovolená Lipno s 10 tipy na ubytování.

 

Chatky Radka, Máchovo jezero, Severní Čechy - za skvělou cenu

Jednoduše vybavené chatky leží zhruba 15 minut chůze od vyhlášené pláže na Máchově jezeře. Sympatická je i cena ubytování v hlavní sezóně. Každá chatka má své vlastní posezení. Areál leží v borovicovém lese, po celé prázdniny je zde tedy příjemně, díky stínu. 

 

Chatky Bítov na Dyji

U řeky Dyje pod hradem Bítov leží tyto oblíbené chatky s areálem, kde si každý najde svoji zábavu. Z místa můžete vyrazit na nespočet výletů, večery strávit u táboráku. Chatky jsou ideální pro milovníky přírody a nenáročné klienty.

 

Chatová osada LaVida Doksy

Příjemná osada několika chat s různým počtem lůžek leží zhruba 800 metrů od jezera a kousek od restaurací a hotelů. Výhodou je, že některé chatky mají vlastní sociální zařízení. Ubytování je vhodné pro všechny, kteří si chtějí užít dovolenou v přírodě plnými doušky. 

 

Penzion Na Přehradě - Zlínsko

Tento příjemný malý penzion leží hned u vodní plochy. Majitelé vám nabídnou možnost zvýhodněného stravování v rámci pobytu. Pokoje jsou hezké, jednoduše zařízení, každý pokoj má své vlastní sociální zařízení, Pokud se chystáte na dovolenou na Zlínsko, zvolte penzion Na Přehradě.

 

Resort Beach Nová Živohošť Slapy - skvělý resort

Pokud nechcete trávit dovolenou v obyčejných chatkách bez vlastního sociálního zařízení, ale naopak v příjemných bungalovech u vody, zvolte tento areál. Máte možnost si vybrat z několika variant ubytování, od pobyt ve vile nebo v bungalovech. V areálu je množství vyžití pro děti a restaurace.  

 

Chaty U Tobogánu Vranov

Přímo u Vranovské přehrady leží tyto chatky. Lokalita je velmi oblíbená pro všechny věkové kategorie, ubytování je v jednoduchých chatkách nicméně ve skvělém místě, kousek od pláže a veškeré zábavy. 

 

Penzion Jihočeská Pohoda U Pláže

Kousek od centra Třeboně, u pláže a kousek od zámku leží tento příjemný penzion. Na zahradě nechybí posezení s grilem. V okolí se nachází množství cílů jak pro turisty tak cykloturisty. 

 

Hotel Harmonie Luhačovice - množství vyžití v hotelu i okolí

Na konci promenády v Luhačovicích se nachází oblíbený hotel Harmonie. K Luhačovické přehradě dojdete pěšky, hotel navíc disponuje vlastním krytým bazénem a wellness centrem. Během léta se zde pořádají různé akce, jako grilování. jednou z dalších výhod je bohatá snídaně v ceně. 

 

Penzion Sykovec Žďárské Vrchy

Leží u rybníka Tři studně, hotel má vlastní restauraci a zázemí pro děti. Lokalita je ideální pro všechny, kteří chtějí dovolenou zkombinovat s koupáním tak turistikou n nádherné přírodě Žďárských Vrchů. 

 

Hotel Jezerka Sečská přehrada - luxusní

Oblíbeným cílem pro dovolenou v létě u vody je také Sečská přehrada. Toto vodní dílo by měl navštívit každý, kdo miluje projížďky na loďkách, koupání a samozřejmě večerní zábavu v podobě příjemného posezení v množství restaurací v této lokalitě. Hotel má navíc velký venkovní bazén, jedno z nejmodernějších wellness center v ČR, pokoje jsou zrekonstruovány. 

 

Shrnutí dovolené v ČR u vody

 

Všeobecně mezi neoblíbenější vodní plochy v ČR patří:

  • Lipno
  • Máchovo jezero
  • Slapy
  • Novomlýnské nádrže
  • Sečská přehrada
  • Velké Dářko
  • Brněnská přehrada
  • Vranov

Všechna tato místa poskytují velké množství ubytování stejně jako restaurací a letních atrakcí. Pokud jste rodina s dětmi, nechte se inspirovat 12 tipy na dovolenou v ČR s dětmi. Sezóna začíná se začátkem prázdnin, ale můžete sem vyrazit i v červnu nebo první týdny v září. Počítejte s tím, že nejvytíženějšími termíny bývá prvních 14 dní v srpnu. Při nepřízni počasí nebo i na výlet jsou pak ideálními místy například Aqualand Moravia, propast Macocha, Westernové městečko, Peklo Čertovina a mnoho dalších. Pokud hledáte ubytování s bazénem, nechte se inspirovat v článku Dovolená v ČR s bazénem.  

 

 

 

 


Vytisknout